Kontaktujte nás!

Telefon: +420 233 107 100 nebo nám napište Reg ICO

Vaše zpráva

Nacházíte se: Úvod > BW

BW

Historie značky

Začátky značky Bowers & Wilkins jsou velice skromné. V roce 1965 otevřel John Bowers společně s kamarádem Royem Wilkinsem malý krámek s elektronikou.

John Bowers pak rozšířil obchodní služby tím, že v zadní části krámku kompletoval reprosoustavy.

BW

V roce 1966 založil John Bowers s dalším kamarádem Peterem Haywardem společnost B&W Electronics Ltd., která se již seriózně zabývala konstrukcí a vývojem reprosoustav. Není bez zajímavosti, že kapitál nutný k rozjezdu firmy (tenkrát stačilo 10.000,- liber)půjčila Johnovi jistá postarší slečna Knightová, která byla unesena jednak Johnovým klasickým hudebním vzděláním, tak i kvalitou reprosoustav, které ji John vyrobil.

BW

První manufaktura B&W

První sériově vyráběná reprosoustava nesla název P1 a dnes patří k cenným sběratelským kouskům.

BW

Reprosoustava P1

V průběhu let se značka B&W se vyprofilovala ze skromných začátků na předního světového výrobce kvalitních reprosoustav s globální vizí. Ve svém portfoliu výrobků má takové designové kousky, jako jsou reprosoustavy DM70 z roku 1970.

BW

Reprosoustava DM70

BW

Nautilus z roku 1993

Nikoliv však design, ale technologie přivedly značku B&W tam kde v současnosti je učinili z ní pojem ve světě reprosoustav. Matrixová konstrukce, flowport, kevlarové membrány, diamantové výškové reproduktory – to je dnes již klasika, kterou se snaží okopírovat nejeden konkurent. Tyto technologie však nevznikly samy o sobě: Za vším stojí mravenčí práce desítek lidí z vývojového střediska ve Steyningu, kde inženýři odděleni od výroby i marketingu (městečko Steyning se nachází mimo hlavní výrobní a obchodní kapacity značky – ty jsou ve městě Worthing nedaleko od Brightonu) laborují a hledají nové a nové cesty, jak přiblížit reprodukovaný zvuk originálu.

BW

Úzká vazba na zákazníky je pro značku velmi důležitá, a proto vznikl před lety projekt "Society of Sound". V jeho rámci je možné diskutovat, poslouchat a stahovat kvalitní hudbu, vyjadřovat své názory na zvuk a kvalitu jeho reprodukce a provozovat mnohé další aktivity. Do projektu jsou zapojeni jak profesionálové (zpěváci a producenti Peter Gabriel, Dave Stewart, designér Kenneth Grange, pianista Alfred Brendel – abychom jmenovali alespoň ty nejznámější), tak široká veřejnost. Můžete se samozřejmě zapojit i vy, stačí kliknout na: http://blog.bowers-wilkins.com/

BW

Praktický příklad, co členství v Society of Sound členům přináší.

V současné době značka B&W u nás již vžitá jako "Bévéčka" proniká i do segmentu multimedií. Její iPod reprosystémy Zeppelin a ZeppelinMiny, nové počítačové reprosoustavy MM-1 nebo sluchátka P5 jsou nepopiratelnou špičkou mezi produkty svého druhu.

Zeppelin

Zeppelin

Zeppelin mini

Zeppelin mini

Počítačové reprosoustavy MM1

Počítačové reprosoustavy MM1

Sluchátka P5

Sluchátka P5

Značka Bowers & Wilkins se stala milníkem na cestě za dokonalým zvukem. Vždy tomu tak bylo, je tomu i dnes a nezmění se to ani v budoucnosti.