Kontaktujte nás!

Telefon: +420 233 107 100 nebo nám napište Reg ICO

Vaše zpráva

Nacházíte se: Úvod > DENON DJ

DENON DJ

Historie značky

Značka DENON pronikla na český (v té době ještě československý) trh koncem léta roku 1992. Přední japonský výrobce kvalitních hifi zesilovačů, CD...

...a DVD přehrávačů, tunerů , receiverů, mini systémů a gramofonů zaujal v nabídce českých obchodů důležité místo a našel si nesčetné množství příznivců.

Společnost byla založena v roce 1910 v Japonsku pod názvem Nippon Chikuonki Shokai (Japan Recorders Corporation) Frederickem Whitney Hornem, americkým obchodníkem dovážejícím stroje z USA do Japonska. Hned od začátku se firma zabývala zvukem – vyráběla totiž nahrávací přístroje, byť tyto neměly s elektronikou tak jak ji známe dnes příliš mnoho společného. V první polovině 20. století firma mnohokrát fúzovala až v roce 1945 byla přejmenována na známou Nippon Columbia, která se proslavila především jako CD label. Samotné jméno značky DENON vzniklo zkrácením názvu Japan Denki Onkyo (Den-on), což bylo jméno jedné z filiálek společnosti Nippon Columbia specializující se na zvuk a audio zařízení.

V roce 1972 uvedl DENON na trh světově prvních digitální rekordér – 8mi kanálový rekordér DN-0235R. V roce 1982 se zrodil DCD-2000 – světově první komerční CD přehrávač. Svůj náskok v digitálních technologiích si DENON udržuje dodnes.

DENON DCD-2000 z roku 1982

DENON DCD-2000 z roku 1982

V roce 2002 se stal DENON společně se značkou Marantz součástí holdingu D&M sídlícího v Kawasaki v Japonsku. Krom zmiňovaných značek zastřešuje holding také značky Denon DJ, D&M Professional, McIntosh, Boston Accoustics , Snell Accoustics , Escient, Calrec a Allen&Heath.

Logo holdingu D&M

Logo holdingu D&M